wtorek, 16 lutego 2016

Kolorowe galaretki


Galaretki są świetnym deserem dla dzieci. Tym razem zrobiłam kolorową galaretkę wykorzystując 6 galaretek różnych kolorów i mleko niesłodzone. Zrobić takie galaretki jest prosto, jednak wymagają one sporo czasu.Składniki:
 • 6 galaretek o różnych kolorach
 • 150 ml mleka zagęszczonego niesłodzonego
 • naczynie 15x25 cm lub odrobinę większe

Wykonanie:
 1. Galaretka ta będzie się składać na przemian z galaretek rozpuszczonych w 250 ml gorącej wody i galaretek rozpuszczonych w 200 ml gorącej wody do których po lekkim ostudzeniu dodajemy 50 ml mleka zagęszczonego.
 2. Żeby zrobić taką galaretkę na początku wykładam naczynie folią spożywczą.
 3. Następnie pierwszą galaretkę rozpuszczam w 250 ml gorącej wody i przelewam do formy. Gdy ostygnie wkładałam ją do lodówki i czekam aż wierzch galaretki się zetnie.
 4. Następnie rozpuszczam drugą galaretkę w 200 ml gorącej wody i zostawiam by trochę ostygła a w tym czasie rozpuszczam trzecią galaretkę w 250 ml gorącej wody. Do drugiej ostudzonej galaretki dodaję 50 ml mleka zagęszczonego i zostawiam by ostygła.
 5. Gdy pierwsza galaretka zastygnie a druga jest zimna, wlewam drugą galaretkę na pierwszą i wkładam do lodówki. Gdy druga galaretka zastygnie a trzecia jest zimna, znowu wlewam trzecią galaretkę na drugą i wstawiam do lodówki do zastygnięcia.
 6. Czynność powtarzamy z kolejnymi galaretkami wlewając na przemian galaretki bez mleka i galaretki z mlekiem.
 7. Gdy całość dobrze stężeje wyciągamy galaretkę z naczynia. Na wierzch galaretki nakładamy papier do pieczenia, następnie przykładamy deskę i szybko odwracamy. Następnie zdejmujemy delikatnie folię, przykrywamy galaretkę papierem do pieczenia, przykładamy deskę i ponownie szybko odwracamy i ściągamy z wierzchu galaretki papier do pieczenia.
 8. Teraz ostrym nożem kroimy galaretki na mniejsze kawałki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Print