Mój synek uwielbia makaron w każdej postaci. Tym razem przygotowałam makaron pełnoziarnisty rurki z sosem dyniowym z dodatkiem szałwii. Sos jest prosty a wyszedł wyrazisty i świetnie pasował do makaronu.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Szałwia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Szałwia. Pokaż wszystkie posty
piątek, 23 października 2015
sobota, 11 października 2014
Kopytka z dynią
Dawno nie robiłam kopytek,a że miałam akurat jeszcze mus dyniowy, zrobiłam kopytka z dodatkiem dyni i szałwii. Ciasto na kopytka wyszło bardzo klejące ale nie dawałam więcej mąki, żeby nie były twarde. Z ich uformowaniem poradziłam sobie przekładając porcjami ciasto na deskę posypaną mąką a następnie formowałam kopytka rękami oprószonymi mąką. Kopytka może nie wyglądają zbyt pięknie, ale za to były pyszne.
Kopytka można po ugotowaniu polać roztopionym masłem, ale ja polecam odsmażenie je na maśle z dodatkiem wcześniej uprażonych (lub nie) orzechów włoskich.
poniedziałek, 6 października 2014
Zupa dyniowa z masłem szałwiowym
Bardzo fajna zupa, ale ważne żeby zrobić do niej masło szałwiowe. Bez masła szałwiowego zupa jest zdecydowanie gorsza. Jeśli mamy już zrobiony mus z dyni, to przygotowanie zupy zajmuje bardzo niewiele czasu. Można też upiec całą dynię do momentu aż będzie miękka, a następnie zmiksować ją blenderem z resztą składników.
środa, 1 października 2014
Ravioli z dynią i masłem szałwiowym
Ravioli chciałam zrobić już dawno temu, ale jakoś nie mogłam się zebrać. Korzystając z tego, że miałam mus dyniowy, w końcu postanowiłam zgromadzić resztę składników i przygotować ravioli z dynią i masłem szałwiowym.
Ravioli robiłam pierwszy raz więc może nie wyglądają za dobrze, ale wyszły naprawdę pyszne.
Subskrybuj:
Posty (Atom)