Kutię z tego przepisu zrobiłam w zeszłym roku po raz pierwszy. Oczywiście zrobiłam ją z większej porcji pszenicy czyli z całego opakowania (w tym roku zrobię mniej bo wyszło naprawdę dużo). Kutia na tyle przypadła mi do gustu, że w tym roku też ją przygotuję na wigilię.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bakalie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bakalie. Pokaż wszystkie posty
piątek, 16 grudnia 2016
wtorek, 4 października 2016
Ciastka owsiane z dynią
Do tych ciastek można użyć w zasadzie wszystkich ulubionych bakalii. Dodatkowym ich atutem jest to, że zastępujemy cukier miodem. Ciastka smaczne, choć muszę przyznać, że nie powaliły mnie na kolana.
wtorek, 12 lipca 2016
Pudding z kaszy manny
LINK DO KONKURSU TUTAJ:
Pyszna i słodka kasza manna, idealna na deser. Przepis ten zgłaszam na Konkurs kulinarny- przepis z kaszą w roli głównej
piątek, 18 grudnia 2015
Christmas Mince Pie z Angli
W tym roku również postanowiłam wypróbować nowy angielski przepis na coś słodkiego. Nadzienie wyszło rewelacyjnie. Dzięki temu, że leżakowało w lodówce tak długo, smaki świetnie się połączyły. Ciasto z mąki razowej ma świetną i ciekawą konsystencję. Niestety nie miałam odpowiednich foremek ale foremki na muffiny okazały się równie dobre.
poniedziałek, 22 grudnia 2014
Moczka
Moczka to tradycyjna śląską potrawa przygotowywana na święta Bożego Narodzenia.W zasadzie ile jest domów, tyle znajdziemy przepisów na to danie. Każda z moich znajomych robi ją inaczej. W zasadzie ilość i różnorodność bakalii oraz to ile i jakie kompoty dodamy, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Również to jaką będzie mieć konsystencję też zależy od nas.Moja moczka ma bardzo dużo piernika i bakalii oraz jest bardzo gęsta.
czwartek, 18 grudnia 2014
Angielski pudding
Przepis na angielski pudding znalazłam akurat w tym czasie, kiedy trzeba było go zacząć przygotowywać. Powinien on według przepisu dojrzewać w chłodnym miejscu - u mnie w lodówce - przez 2 miesiące. Ja zrobiłam go po 1,5 miesiąca dojrzewania, ponieważ nie tylko mnie kusił, ale i potrzebowałam miski w której leżał i miejsce w lodówce. Myślę, że ten czas zdecydowanie wystarczył.
Puddingiem jestem zachwycona. mnustwo bakalii, rewelacyjny smak i ten sos… Sos jest rewelacyjny i doskonale dopełnia smak puddingu i sprawia, że jest on o niebo lepszy.
poniedziałek, 8 września 2014
poniedziałek, 25 sierpnia 2014
Bajaderki
Ponieważ, po zrobienia tortu zostało mi mnóstwo biszkoptu, postanowiłam przygotować moje ulubione ciastka czyli bajaderki. W zasadzie bajaderki robi się z resztek różnych ciast i biszkoptów, ale moje według mnie również udały się rewelacyjnie.
poniedziałek, 10 marca 2014
Pudding z kaszy manny
W styczniu 2013 roku podawałam przepis na kaszę mannę z karmelem zaczerpnięty z przepisów kuchni Kryszny. Dziś również przepis z tej kuchni, ale tym razem na pudding z kaszy manny. Deser ten jest słodki i pyszny. Polecam nie tylko miłośnikom kaszy.
poniedziałek, 24 lutego 2014
Muffiny z Musli
Ciastka te są chrupiące i słodkie z dużą ilością bakalii i prażonego słonecznika. Do zrobienia takich muffinów można wykorzystać ulubione dodatki. Łatwo je zrobić a ich jedyną wadą jest to, że bardzo się kruszą. Mimo wszystko moim zdaniem warto je przygotować.
środa, 27 marca 2013
Dziad
Dziad to drożdżowe ciasto w ogromną ilością bakalii. Po przekrojeniu go bakalie się wysypują ze środka ciasta. Na tegoroczną Wielkanoc proponuję upiec Dziada zamiast popularnej Baby.
poniedziałek, 25 marca 2013
Pascha
Pascha Wielkanocna to tradycyjne danie podawane w te właśnie święta. Mimo tradycji ja nigdy jeszcze nie jadłam tego specjału, więc postanowiłam w końcu spróbować. Efekt okazał się bardzo dobry, powstało coś w rodzaju sernika na zimno z dużą ilością bakalii. Dobrze wygląda i równie dobrze smakuje.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
